İstanbul Özel İlkokulları Hangi Eğitim Felsefesini Savunmakta

İstanbul Özel İlkokulları

İstanbul Özel İlkokulları Hangi Eğitim Felsefesini Savunmakta

Yapılandırmacı yaklaşım günümüzde internet ortamının gelişmesi ve öğrencilerin derste daha aktif olması sebebi ile bir çok okulda kullanılmaktadır ve istanbul özel ilkokullar bünyesindeki öğrenciler için de bu geçerlidir. Yapılandırmacı yaklaşım öğrenci yanlısı bir felsefi akımdır ve öğrenciler bu sayede öğretmenlerinden aldıkları bilgiyi olduğu gibi ezberlemez, bu bilgiyi kendilerine göre değişik şekillere getirerek zihinlerine kaydeder. Bu sayede öğrenciler bilgiyi kendilerine göre değiştirdikleri için kolay kolay unutmazlar ve bu bilgiyi kullanırlar.

İstanbul Özel İlkokulları Hangi Faaliyetlere Ağırlık Vermekte

Özel okulların en önemli avantajlarından birisi de bu konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel okullarda her okulda olduğu gibi dersler en iyi şekilde işlenmektedir ve İstanbul Özel İlkokulları gibi okullarda farklı olarak öğrencilerin kendine olan güvenlerinin artması ve özgüven depolamaları için sosyal etkinlikler olmaktadır, öğrenciler bu sosyal etkinliklere katılsın diye bu okullardan öğrenciye gerekli teşvikler gelmektedir.

İstanbul Özel İlkokulları Nasıl Bir Öğrenci Ve Öğretmen Profiline Sahip

Bu okullarda yer alan öğretmenler, diğerleri ile kıyas yapılırsa seçilmiş kişilerdir ve alanında en iyi şekilde temsilci olabilecek, konulara hakim uzman kişiler olmaktadır ve İstanbul Özel İlkokulları öğrencinin biricik olduğunu kabul ederler ve bu bilgi çerçevesinde öğrenciye yaklaşırlar. Öğrenciler de bu süreçte aktif rol alır ve farkındalık kazanan öğrenciler olarak kendilerini ciddi oranda belli ederler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir