Kurumsal Web Tasarım ve CRM Çözümleri

Kurumsal Web Tasarım firmaları arasında kararımızı verdikten sonra bu firmalardan ekstradan neler talep edebileceğimize geliyoruz. Web Tasarım SEO. sayesinde işlerinizin daha da çoğalacağını ü-düşünürsek en çok kullanılan teknolojileri de yazılım anlamında güncel tutmak gerekiyor. Müşterileriniz çoğalmaya başladığı anda her şeyin karmaşaya dönüşmeye başlamasından önce mutlaka bu tür yazılımlardan birini satın almanız gerekiyor. Kurumsal web sitesi içerisine koyabileceğimiz yazılımlar size düşündüğünüzden fazla işlevsellik ve zaman kazandırabilir. CRM’ in kısaca açılımını yapmak gerekirse müşteri takip sistemi diye özetleyebiliriz.

TANITIM VİDEOMUZ : CEOBİLİŞİM

https://twitter.com/ceobilisimcom

https://www.facebook.com/ceobilisim

Şirket çalışanlarınız yani müşteri temsilcileriniz size ulaştıkları mecralardan arama yapıyorlar ve call center elemanları gibi çalışan müşteri temsilcileriniz ile görüşüyorlar. Müşteri temsilcileriniz yaptığınız işle ilgili müşteri sorularını cevaplayıp randevularını veriyorlar. Özellikle size yurtdışından ulaşmak isteyen müşteriler internet üzerinden veya e-mail üzerinden ulaşarak Türkiye’ ye gelmeden önce satın alacakları ürünlerle ilgili detaylı bilgi talep ediyorlar. Web sitelerinizde çok fazla bilgi bulundurmaması açısından arayüzlerde detaylı görsel ve bilgileri sunduktan sonra daha fazla bilgi için müşteri temsilcilerine yönlendirme yapıp, sizi aradıklarında birebir satış yaparak daha fazla müşteri kazanabilirsiniz. CRM sistemi ile müşterilerden seri dönüşler alıyorsunuz ve hızlı çözümler üretebiliyorsunuz. Bu açıdan da baktığımızda bu işi yapan profesyonel ajanslarla çalışmanızın ne kadar önemli bir konu olduğunu tekrar görüyoruz. Kurumsal web tasarım bu konuda da yerini alıyor. Çünkü sizin hem bu yazılımları tamamen anlamanız hem de kendi başınıza yönetmeniz oldukça güç. Yazılımların şirket içerisinde kurulumu sağlandıktan sonra kullanacak kişilere şirket içi eğitim verilmesi gerekiyor. Müşteri temsilcileriniz veya aldığınız yazılım programlarını ne kadar profesyonelce kullanırsanız çok müşteri hedef kitlenizi büyütebilirsiniz. Müşteri ilişkileri yönetiminde çoğunlukla kullanılan güncel bir sistem olduğu belirtmeden geçmeyelim.

Bir diğer CRM yöntemi ise Logo CRM. Ürün veya hizmet satışlarınızı gerçekleştirebileceğiniz, satış öncesi ve sonrasında süreçleri kontrol altına alarak kurumsal hafızanızı oluşturmanızı sağlıyorlar. CRM den farkı müşterilerinizin haricinde, bayilerinizi ve tedarikçilerinizi de gruplamanıza imkan tanıyor. Böylece tekliflerinizi, belgelerinizi, sözleşmelerinizi aynı pota içerisinde tek bir kalem kullanarak yönetmiş oluyorsunuz. Satış sonrası şikayet ve memnuniyetlerinizi de yönetiyor ve raporlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca müşteri temsilcilerinizin ziyaret programlarından, görüştüğü konulara kadar toplantı notlarını ve zamanlamasını bu sistem üzerinden görebiliyorsunuz. Logo CRM sayesinde proje ve ihale takiplerinizi, daha önceden hangi firmalar hangi teklifleri yapmış, neler görüşmüşler gibi detaylı bilgi de edinebiliyorsunuz. Web Tasarım İstanbul gibi firmalar size özel yazılımlar yapabildikleri gibi sizin kullanmak istediğiniz herhangi bir yazılımın içerisinde de güncellemeler yaparak sizin ihtiyaçlarınıza ve özelliklerinize göre yazılımlarınızı da tasarlayabiliyorlar.

Anlık yapılabilen cari hesap risk limiti ve stok kalan miktar kontrollerini Logo CRM ile görüntüleyebiliyorsunuz. Logo ERP çözümleri ile cari hesap ekstrelerinizi, risk limitlerinizi kontrol altında tutabiliyorsunuz. CRM’ in vermiş olduğu satış sonrası destek süreçlerinizi yine Logo CRM ile takip edebiliyorsunuz. Satış oluşturulmuş tekliflerinizi de irsaliye olarak otomatik aktarımı sağlanıyor.

Bir diğer yazılım ise ERM yani kurumsal risk yönetimi. İngilizce açılımı Enterprise Resource-Data Manager olarak geçiyor. ERM yazılımı firmalara, kendilerini ileride etkileyebilecek olayları tanımlamak, şirketin kurumsal risk alma kimliğine göre yönetimini sağlamak üzere oluşturulmuş bir program. Böylece kurumsal anlamda makul olarak kalabiliyor ve hedeflerinize sağlam adımlarla ilerleyebiliyorsunuz. Şirket yönetimi ile birlikte şirket çalışanlarını da ileride oluşabilecek risklere göre kalifiye çalışanlar konumuna taşımak gerekiyor. ERM sistemi şirketin stratejisini belirlemekte kullanılıyor ve her alanda risk hesaplayabiliyor. Ayrıca ERM programına Cloud programı sayesinde sadece kendi şirketinizden değil, dünyanın her yerinden ulaşılabilir hale getirebiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir